Leasing konsumencki samochodu.

Najistotniejsza cechą leasingu jest to, że użytkownik samochodu (leasingobiorca) nie jest jego właścicielem, wypożycza on tylko użytkowane auto. Właścicielem pojazdu przez cały czas umowy pozostaje leasingodawca. Jest to najczęściej wyspecjalizowana instytucja, która pozwala nam na użytkowanie samochodu za odpowiednia opłatą. Z tej formy finansowania dość często korzystają firmy ze względu na dogodne rozliczenia podatkowe, ale czy jest ona też korzystna dla klientów indywidualnych? W tym wypadku nie możemy liczyć na żadne korzyści podatkowe. Co w takim razie przemawia za tym, żebyśmy zdecydowali się na leasing konsumencki samochodu? Tak naprawdę, to niewiele. Z pewnością będzie to nieco uproszczona procedura w porównaniu z kredytem.

Jeśli bezszkodowa jazda nie jest naszą mocną stroną, to może się okazać, że firma leasingowa ma korzystniejsze warunki ubezpieczenia. Jest jednak druga strona medalu, jeśli mamy zniżki u ubezpieczyciela, to z nich nie skorzystamy, a nawet możemy je stracić po kilku latach. Warto też pamiętać, że leasingowanym samochodem nie możemy swobodnie rozporządzać, musimy liczyć się z tym, że firma leasingowa ma prawo narzucić nam ograniczenia w użytkowaniu. Np. może ustalić roczny limit przejechanych kilometrów. Zanim zdecydujemy się na leasing konsumencki samochodu powinniśmy dobrze przemyśleć naszą decyzję, często można spotkać się z opinią, że jest to oferta dla bogatych i leniwych. Trudno się z tą opinią nie zgodzić.


Zobacz wszystkie artykuły!

BiznesCenter.com.pl - Twoja firma w Internecie       strona główna | dodaj firmę | kontakt | logowanie | regulamin | mapa serwisu